Žalgirio mūšio inscenizacija – netradicinė istorijos pamoka 5 klasės mokiniams

Vitalija Ringytė-Ališauskienė,
istorijos mokytoja

Sausio 10 d. vyko netradicinė istorijos pamoka 5 klasės mokiniams. Pamokos tikslas – praktikoje išbandyti Žalgirio mūšyje Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto taikytą atsitraukimo manevrą. Mokinių naudoti ginklai – sniego gniūžtės.

Penktokai buvo padalinti į dvi grupes, kurios atstovavo jungtinę Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės kariuomenes bei Kryžiuočių ordino karius. Mūšio įkarštyje dalis jungtinės kariuomenės karių, penktokų, atsitraukė, pailsėjo, pasigamino naujų „ginklų“. O, kai klasės draugai – kryžiuočiai – negailestingai talžė likusią saujelę mokinių, „pabėgėliai“ grįžo į mūšį ir pergalingai tęsė kovą.

Mokiniai po pamokos džiaugėsi galėję ištrūkti iš tradicinės pamokos mokykloje ir įgytas žinias pritaikyti „savo kailiu“.

pasirengimas musiui pasirenge musiui Musis 5kl.

Skip to content