Žalioji pamoka – išvyka „Aukštumalos aukštapelkės atgaivinimas“

Ingrida Cyrolies
biologijos mokytoja metodininkė

Gegužės 12 d. Kintų ir Juknaičių pagrindinių mokyklų penktokai kartu su biologijos mokytojomis Ingrida Cyrolies , Rasa Gailiuviene ir  NDRP vyr. ekologu Robertu Kubiliu, Aukštumalos aukštapelkėje pasodino kiminus, kuriuos keletą mėnesių augino klasėje.

Gaisrai padaro didelę žalą gamtai. Aukštumaloje prieš savaitę įvykęs gaisras, kaip ir prieš keletą metų, vėl paliko skaudų pėdsaką. Mokiniai patys galėjo pamatyti ir įsitikinti, kaip neatsakingas žmonių elgesys gamtoje padaro neatitaisomą žalą. Penktokai sodino kiminus į gaisro pažeistas vietas, kad atkurti suniokotą ekosistemą. Žvalgydamiesi iš stebėjimo platformos ir vaikščiodami nepažeistu taku, klausydamiesi mokytojų ir ekologo pastebėjimų, mokiniai galėjo susipažinti su pelkės biologine įvairove , suprasti jos unikalų grožį ir poreikį būti atsakingiems ir puoselėti gamtą.

IMG_2146 IMG_2149 IMG_2161 IMG_2163 IMG_2167 IMG_2171 IMG_2172 IMG_2179 IMG_2180 IMG_2185 IMG_2187

Skip to content