Žaliosios pamokos 5 klasėje

Džiaugiamės , kad po pandeminio laikotarpio 5 klasės mokiniai vėl turi „ Žaliąsias pamokas“. Taip vadinasi pamokos , kurios vyksta kartu su Nemuno Deltos regioninio parko ekologu Robertu Kubiliumi.

Pamokų tikslas ugdyti gamtosauginį suvokimą, prisidėti prie savo krašto tvarios aplinkos puoselėjimo, pradedant nuo savęs, susipažinti su gamtininko profesija. Šiais mokslo metais vyko dvi žaliosios pamokos 2022-03-16 ir 2022-05-11 „Pagavai paleisk“.

Pamokoje „Aukštumalos aukštapelkės išsaugojimas“ NDRP ekologas Robertas Kubilius supažindino mokinius su pelkės susidarymo procesu, augančiais retaisiais augalais ir pelkės svarba. Kiekvienas mokinys pasodino pelkės pagrindinį augalą kiminą ir keletą mėnesių augalą prižiūrėjo. Birželio mėnesį savo prižiūrėtas samanas, su tarp jų išaugusiomis spanguolėmis ir viržiais  pasodino Aukštumalos aukštapelkėje, taip prisidėdami prie gamtosauginės akcijos atgaivinti pelkės ekosistemą po gaisro.

„Pagavai – paleisk“ pamokos tikslas  susipažinti su žuvų biologija ir atsakinga ir tvaria žvejyba. Mokiniai sužinojo, kad kiekviena žuvis turi nors kartą per gyvenimą išneršti, kokio dydžio atskirų rūšių ir amžiaus žuvys neršia. Siekiant išsaugoti upių ir marių žuvų populiacijas, reikalinga žinoti , kokio dydžio žuvis galima žvejoti. Šios žinios reikalingos ne tik mokiniams , bet ir visiems mėgstantiems žvejoti, tad mokiniai gavo užduotį supažindinti savo artimuosius su žvejybos taisyklėmis.

Ingrida Cyrolies,

ugdymo karjerai koordinatorė

Skip to content