1-4 klasių mokinių praktinės studijų dienos

Kintų pagrindinės mokyklos 1 klasės mokiniai praktinių studijų dienomis susitiko su savo draugais, Šilutės M. Jankaus mokyklos pirmokais. Keliavo Aukštumalos pažintiniu taku, gėrėjosi originaliu kraštovaizdžiu, pelkine augmenija. Lipo į apžvalgos bokštelius, nuo kurių atsivėrė Aukštumalos pelkės platybė. Vieni su kitais dalijosi įspūdžiais, kaip sekėsi visiems pirmi mokslo metai, ką naujo sužinojo, patyrė. Vyko netradicinė veikla ,,Draugystė“ su priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Boružiukai“ mokiniais. Veiklos metu vaikai susipažino su draugystės taisyklėmis, aptarė draugystės svarbą, diskutavo, kodėl yra svarbu turėti draugų, spalvotomis kreidelėmis piešė savo draugo šešėlį. Taip pat pirmokai susipažino su magnetu ir jo savybėmis, išsiaiškino, kaip veikia magnetas, sužinojo, kurias medžiagas jis traukia, o kurių – ne.

2 klasės mokiniai su mokytoja lankėsi Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale. Bibliotekininkė Vitalija Vyšniauskienė pakvietė antrokus į robotikos užsiėmimą. Supažindino mokinius, kaip naudojant ,,LegoWeDo“ konstruktorius ir planšetinius kompiuterius sukonstruoti spalvotą sraigę, kuri skleidžia garsą. Konstravo ir malūnėlį, kuris turi variklį ir jo sparnai sukasi. Tyrinėjo pamario krašto gamtą, vabaliukus, Kuršių marių vandenį.

3 klasės mokiniai išmatavo Kuršių marių vandens temperatūrą, rinko vandens augalus, gaudė žuvytes, sraiges, šoniplaukes. Viską supylė į specialų indą ir stebėjo. Parsinešę į klasę marių vandens tyrinėjo jį mikroskopu. Klasėje išaugino kaštoną iš sėklos ir persodino jį Ventėje, prie muziejaus. Vyko medelio sodinimo akcija. Taip pat trečiokai keliavo į žygį palei Kuršių marių pakrantę, mokėsi įkurti stovyklavietę, pastatyti palapinę.

Ketvirtokai gilinosi į Kintų miestelio istoriją, tyrinėjo Kuršių marių vandenį bei mišką. Pakartojo medžių, augalų ir gyvūnų pavadinimus, kurie auga ur gyvena Kintuose. Klausėsi paukštelių balsų su programėle ,,Merlyn”, taip mokydamiesi juos atpažinti. Atliko įvairias užduotis su balionais. Žaidė judriuosius žaidimus, keliavo mišku.

Asta Matvėjėvienė,

pradinio ugdymo mokytoja metodininkė