17 laidos susitikimas po 30 metų (papildyta nuotraukomis)

Nijolė Sodonienė,
buvusi klasės auklėtoja

sus1

Nemažas būrelis Kintų vidurinės mokyklos 17 laidos abiturientų ir buvusių jų bendraklasių liepos 18 dienos pavakarę susirinko prie dabartinės Kintų pagrindinės mokyklos. Juos pasitiko buvusios auklėtojos Elena Lučinskienė ir Nijolė Sodonienė bei dabartinė mokyklos direktorė Asta Gužauskienė.

Visų pirma visi patraukė į daugiafunkcį centrą: įdomu, kaip atrodo buvę  kultūros namai, kino salė, kurios vietoje dabar biblioteka. Taip, daug prisiminimų sužadina net labai pasikeitusi aplinka.

Pabendravę su bibliotekininke Nijole Justiene, apžiūrėję daugiafunkcio centro „visus kampus“, apsilankė Kintų Vydūno kultūros centre, Vydūno muziejuje. Čia muziejininkė Reda Cirtautienė nuoširdžiai papasakojo apie įvairią veiklą. Iš tiesų Vydūno namas ir buvęs ūkinis pastatas pasikeitę ne tik išoriškai, bet ir savo paskirtimis.

Ir pagaliau buvę mokiniai sugužėjo į mokyklą. Pasikeitimų rado daugybę, bet puikiai prisiminė, kas kokiame kabinete „nutiko“, kokį dalyką ir koks mokytojas mokė. Kadangi direktorė Asta Gužauskienė atrakino visų kabinetų duris, norėjosi bent įeiti ir apžvelgti  kiekvieną. O koridoriaus stenduose patraukė akį visų mokyklos  abiturientų laidų nuotraukos ir sąrašai.

Susirinkę kabinete, klausėsi Elenos Lučinskienės atsiminimų, kaip jai sekėsi su jais bendrauti 8 klasėje. Kaip draugauta 10 ir 11 klasėse su nauja auklėtoja Nijole Sodoniene, priminė jai auklėtinių dovanotas žaliasis albumas su nuotraukomis, linkėjimais ir daromais įrašais per kiekvieną susitikimą. Mokytojų rodomos skaidrės buvo  linksmai visų komentuojamos.

Mokyklos direktorė Asta Gužauskienė papasakojo ir atsakė į klausimus apie dabartinę Kintų pagrindinę mokyklą ir Šilutės pirmosios gimnazijos KINTŲ skyrių.

Žinoma, klasės draugų susitikimas tęsėsi  ir neoficialioje aplinkoje, ir per visą naktį… Bendraklasiai ir auklėtojos dėkingi organizatorėms – Daivai B., ypač Daivai Z. Malonu, kad norėjo pasimatyti, pabendrauti ir susirinko toks gausus geranoriškų šviesių žmonių po 30 metų. Iki kito susitikimo.

sus4sus7 sus13

Kintų bibliotekoje priėmė bibliotekininkė Nijolė Justienė.

Daugiafunkcio mažojoje salėje stebino Kintų šokių kolektyvų diplomų gausa.

Nuspręsta: į treniruoklių salę užsuks po vasaros.

Domina kiekviena buvusių kultūros namų erdvė.

Apsilankyta Kintų Vydūno kultūros centre.

Kintų dailės mokykloje įdomūs mokinių darbai, ypač pašto dėžutės.

Darnus bendraklasių ansamblis.

Kas daroma su emaliu, aiškina muziejininkė Reda Cirtautienė.

Mokyklos sporto salė žadina įvairių prisiminimų.

Mokyklos stenduose visų mokinių laidų nuotraukos ir sąrašai.

Elena Lučinskienė prisimena, kokie buvo aštuntokai.

Direktorė Asta Gužauskienė pasakoja apie dabartinę Kintų mokyklą.