2022-05-12 Kintų mokyklos vadovų ugdymui komanda dalyvavo respublikinėje švietimo įstaigų vadovų konferencijoje „Ką gali vadovas?..” Palangoje

Kaip ir kiekvienam žmogui (nesvarbu ar jis vaikas, ar suaugęs, ar jis dirba vienokį darbą, ar kitokį) taip ir vadovui sveika kiekvieną dieną sau užsiduoti klausimą „Ką aš galiu?..”
Ir ne tiek svarbu šį klausimą sau užsiduoti, bet svarbu – kokia intonacija pats sau tai ištari garsiai😊
Jei tą dieną ieškojai GALIMYBIŲ VEIKTI: suprasti, išmokti, įveikti sunkumus, išspręsti problemas, tikėtina, kad tai ištarsi optimistiškai, pagalvodamas „O ką rytoj galiu?..”
Jei tą dieną ieškojai PRIEŽASČIŲ NEVEIKTI: nesuprasti, neišmokti, neįveikti sunkumų, neišspręsti problemų (kažkas kitas kaltas, kalta mane supanti aplinka), tikėtina, kad tai ištarsi atsidusdamas, dejuodamas ir pagalvodamas „Rytoj turbūt irgi negalėsiu…”
Ar tai tiesa? Eksperimentas „pasitikrinimui” labai paprastas – ir vieną ir kitą variantą pabandyti ne mažiau, kaip po 7 kartus🙂
Konferencijoje „Ką gali vadovas?..” pranešimus skaitė, jų klausėsi tie, kurie ieško priežasčių veikti arba ieško atsakymų priežastims veikti. Smagu buvo išgirsti, pamatyti, pasilyginti, padiskututuoti pertraukų metu dalinantis patirtimi „o kaip pas jus, o kaip pas mus”. Ir dar smagiau sutikti vienoje vietoje tiek įdomių žmonių, kur kiekvienas (kaip ir mes, kintiškiai) su savo unikalia istorija.
Taip pat smagu, jog ne tik kintiškiai kitus (ne iš rajono) pažįsta, bet ir kiti (ne iš rajono) kintiškius pažįsta, klausia nuomonės, nori užkalbinti – Kintų mokyklos „ratas” vis plečiasi😊

Asta Gužauskienė,

direktorė