DAILĖS IR ISTORIJOS PAMOKA NETRADICINĖJE ERDVĖJE SU NAUJA PAŽINTIMI

Kintų pagrindinė mokykla kaip partnerė dalyvavo tarptautiniame VšĮ „Kintai Arts“ projekte „Kultūros skūnė”. Vienas iš projekto tikslų – kurti naujas istorinio paveldo sklaidos erdves Kintų miestelio viešose erdvėse, kitas – įtraukti bendruomenės žmones ir edukuoti jaunąją kartą.

2024 m. balandžio 17 dieną Kintų pagrindinės mokyklos 6 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje istorijos ir dailės pamokoje, kurios metu susipažino su Kintų miestelio istorine raida ir kaip ji gali būt pavaizduota dailės kūrinyje. Susipažino su dailininku, didelių lauko freskų tapytoju Linu Kaziulioniu. Vaikai ne tik sužinojo, kada pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėtas Kintų vardas, kokie įvykiai keitė miestelio veidą ir gyventojus, bet ir kaip kuriamos istorinės freskos.

Dailininkas papasakojo apie savo profesiją, kaip tapo dailininku, kaip sugalvojo kurti didelio formato piešinius, kuriose pasaulio šalyse ir kuriuose Lietuvos miestuose galima pamatyti jos sukurtas freskas. Taip pat dailininkas pasidalino informacija, kokius leidimus reikia gauti, kad galėtum piešti ant namo sienos. Dailininkas papasakojo, kaip gavęs temą, su užsakovu derina piešinio projektą, kaip parenka istorinius simbolius, spalvas ir kaip kuria iliustraciją.

Mokiniai turėjo galimybę prisidėti prie Kintų istorinės sienos tapymo. Dailininkas parengė piešinio plotus, kuriuos reikėjo tik uždažyti tam tikra spalva. Visą savaitę kiekviena klasė galėjo palikti savo istorinius potėpius kuriamoje sienoje. Tuo puikiai pasinaudojo ne tik šeštokai ir penktokai, bet ir vyresnių klasių mokiniai.

Rita Tarvydienė,

dailės mokytoja