Dalyvavimas Tarptautiniame projekte ,,Kartu paskaitykim knygelę“

Nuolat skubančiame ir modernėjančiame pasaulyje knyga gali tapti puikia priemone puoselėti lietuviškumą, turtinančia vaikų kalbą, plečiančia žinias apie Lietuvos rašytojus, garsinančius mūsų kraštą užsienyje. Tyrimais įrodyta, kad būtent knygas skaitantys vaikai turi labiau išlavintą kritinį mąstymą, geriau sprendžia gyvenimiškas problemas, lengviau bendrauja ir pritampa visuomenėje.

Tarptautinio projekto ,,Kartu paskaitykim knygelę“ tikslas – skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų skaitymą bei domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba. Sausio mėnesį pradinių klasių mokiniai, paskatinti mokytojų, noriai ir aktyviai įsijungė į tarptautinio projekto ,,Kartu paskaitykim knygelę” veiklą. Bibliotekoje išsirinko Evelinos Daciūtės knygas: ,,Kas pažįsta Šmikį Bimbą?”, ,,Drambliai išėjo į svečius”, ,,Loris Lėtapėdis”, ,,Laimė yra
Lapė”, ,,Pasakojimai apie katiną ir tulpę”, ,,Draugystė ant straublio galo”, ,,Medaus mainai”, ,,Geriausia gimtadienio dovana”, ,,Kažkuriukai“, ,,Meškių istorijos“.

Vieni mokiniai šias knygas skaitė tyliai, kiti garsiai skaitė savo draugams. Perskaitę vieną knygą, mainėsi tarpusavyje kitomis bei aptarė ir išsirinko sau įdomiausią. Mokiniai diskutavo apie tai, ko moko knygelių personažai. Piešė perskaitytų knygų personažus, lavino literatūrinį raštingumą ir emocinį intelektą, plėtė žodyną.

Elvyra Rimkuvienė,

pradinio ugdymo mokytojų metodinės grupės pirmininkė