Edukacinės veiklos Šilutėje

Birželio 8 dieną pradinių klasių mokiniai (iš kiekvienos klasės po 4 vaikus) vyko į Šilutę bei dalyvavo edukacinėse veiklose Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ir H. Šojaus dvaro muziejuje.

Pirmoji edukacinė veikla ,,Knygos kelias“ vyko Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Interaktyvaus žaidimo ,,Kahoot“ pagalba mokiniai sužinojo knygų atsiradimo istoriją. Tokiu būdu buvo gilinamos ir įtvirtinamos jau turimos mokinių žinios apie rašto ir knygos atsiradimą. Antroji veikla ,,Vieno lapo knyga“ virto į kūrybines dirbtuves: mokiniai gamino savo pasirinktas knygas bei skirtukus. Veiklos metu buvo skatinama lankytis bibliotekoje, skaityti knygas bei jas saugoti.

Trečioji edukacinė veikla ,,Knygos gimimas“ vyko H. Šojaus dvaro muziejuje. Edukacijoje mokiniai sužinojo ir pagilino žinias apie rašto atsiradimą bei knygų spausdinimą. Veiklos metu vaikai rašė ant senovinių molinių bei vaškinių lentelių, išbandė mazgų raštą, spausdinimo stakles.

Namo mokiniai grįžo pilni įspūdžių ir dovanomis: savo gamintomis knygelėmis, knygos skirtukais bei spausdinimo staklėse pačių atsispausdintais tekstais.
Ši išvyka ir edukacinė veikla mokiniams surengta vykdant ES finansuojamą projektą „Veža“, skirtą pradinių klasių mokinių skaitymo pasiekimams gerinti.

Elvyra Rimkuvienė,
specialioji pedagogė, logopedė