Ekonomikos pamokoje – viešnia iš Šilutės kredito unijos

Vasario 7 dieną mokykloje buvo surengta srautinė ekonomikos pamoka. Joje dalyvavo Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus trečios ir ketvirtos klasės gimnazistai bei devintos Kintų pagrindinės mokyklos klasės mokiniai. Į pamoką atvyko Šilutės kredito unijos Rizikos valdymo specialistė Daiva Kuršelytė.

Viešnia papasakojo apie Lietuvos pinigų rinką ir pagrindinius jos dalyvius, finansų institucijas – bankus bei kredito unijas. Pastarosios nuo bankų skiriasi tuo, kad unijos yra kooperatinės bendrovės. O tai reiškia, kad asmuo, įnešęs pajų, tampa balso teisę turinčiu vienu iš jos savininku. Apie tai bei kaip veikia Kredito unijos, kokiais teisės aktais vadovaujasi ir kokias paslaugas jos teikia ir papasakojo moksleiviams D.Kuršelytė.

Dabartiniu metu Šilutės kredito uniją sudaro virš 9 tūkstančių narių. O tai Šilutės rajono ir su juo besiribojančių rajonų žmonės. Norintys tapti šios didelės šeimos nariais, turi įnešti 30 eurų pajų. Tuomet tampama nariu ir galima naudotis visomis Šilutės kredito unijos teikiamomis paslaugomis.

Šiuo metu, pasakojo šilutiškė, vyksta parengiamieji techniniai darbai prie Šilutės kredito unijos prijungiant Kvėdarnos uniją. Tuomet didesnė finansinė institucija turės geresnes galimybes savo nariams skolinti didesnes pinigų sumas. O tuo pačiu sumažės valdymo išlaidos. O tai taip pat susiję ir su nuo šių metų pradėta vykdyti Lietuvos kredito unijų reforma.

Viešnia pavaišino moksleivius saldainiais, įteikė po suvenyrą – Šilutės kredito unijos simbolika pažymėta pieštuką.

Po šios pamokos Kintų pagrindinės mokyklos direktorė D.Kuršelytei aprodė mokyklą, daugiafunkcį centrą bei vaikų darželį. Ji buvo sužavėta atnaujintomis patalpoms ir tai, kaip dirba ir gyvena Kintų moksleiviai bei šio miestelio bendruomenė.

Saulius Sodonis,

istorijos mokytojas

Skip to content