Integruota biologijos, chemijos, lietuvių kalbos ir literatūros veikla 8 klasei Ventės ornitologinėje stotyje

Integruota biologijos, chemijos, lietuvių kalbos ir literatūros veikla 8 klasei vyko Ventės ornitologinėje stotyje rugsėjo 27 dieną. Pamokų tema „Sezoniškumas gyvūnų gyvenime. Lek gervelė“.

Mokytojos Ingrida Cyrolies ir Nijolė Sodonienė organizavo turiningą mokomąją veiklą: tekstų stenduose skaitymas, jų jungimas su klausomu pasakojimu; elgesio etika kapinėse, aiškinantis, ką žino apie L. Jezerską; Ventės švyturio, pilies, Kintų bažnyčios, ornitologinės stoties istorija – pasakojimas, atsakymai į klausimus. Be abejo, paukščių žiedavimo stebėjimas, bendraujant su ornitologu Vytautu Jusiu. O muziejuje kiekvienam reikėjo rasti informaciją ir ja pasinaudoti atliekant užduotis užduočių lape bei testu tikrinantis žinias. Taikydami chemijos žinias, mokiniai stebėjo žiedavimo tinklus, įrengimus, muziejaus priemones ir mokėsi apibūdinti medžiagas, panaudotas jų gamybai.

Aštuntokai visą veiklą žodžiu įvertino ir išskyrė, ką sužinojo nauja, kokie potyriai buvo įspūdingiausi, o namuose rišliu tekstu rašė įspūdžius ir ruošė pranešimą apie pasirinktą paukštį.

Filmukas:

Ingrida Cyrolies,

biologijos ir chemijos mokytoja metodininkė

Nijolė Sodonienė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė