Integruota lietuvių kalbos ir fizinio ugdymo veikla Ventėje

Š. m. rugsėjo 29 d. 4 klasės mokiniams integruotos lietuvių kalbos ir fizinio ugdymo pamokos vyko Ventėje. Ventėje ketvirtokai aplankė savo pernai pasodintą kaštoną, stebėjo įvairių paukščių gausą. Ventės ornitologijos stotyje matė kaip paukščiai išimami iš gaudyklių, sužieduojami, užrašomi ir paleidžiami pratęsti savo pradėtą kelionę.

Tuo metu, kai lankėmės žiedavimo stotyje, daugiausia buvo sugauta didžiųjų zylių ir nykštukų. Taip pat mokiniai iš arti matė žieduojamą varnėną bei šiaurines pilkąsias zyles.

Austėjos ir Miglės tėtis Vytautas Jusys mielai pademonstravo, kaip reikia žieduoti paukščius, kokio dydžio žiedai dedami skirtingiems paukščiams. Visi išmokome skirti nykštuko patelę nuo patinėlio.

Lankėmės Ventės rago muziejuje, kuriame dar kartą apžiūrėjome paukščių ekspoziciją, ketvirtokai atliko paukščių atpažinimo testą. Vieniems geriau sekėsi, kitiems buvo sudėtingiau.

Toliau patraukėme Kuršių marių akmenuota pakrante į savo tradicinį žygį. Žygio metu iš arti stebėjome geltonskruostį žaltį.

Grįžę į mokyklą, dar ilgai dalinomės pamokos įspūdžiais.

Asta Matvėjėvienė,

pradinio ugdymo mokytoja metodininkė