Integruota tikybos, lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo pamoka „Adventas“

Lapkričio 25 dieną 4 klasėje vyko integruota tikybos, lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo pamoka „Adventas“, kurią vedė mokytojos Irena Šerkienė ir Elvyra Rimkuvienė.

Pamokos metu mokiniai sužinojo, kad keturios Advento žvakės išreiškia šviesos slėpinį: žvakė teikia šviesą pati sudegdama. Kiekviena žvakė turi savo prasmę. Violetinės žvakės reiškia atgailą, o rožinė, uždegama trečiąjį Advento sekmadienį, simbolizuoja džiaugsmą. Pirmoji žvakė vadinama Pranašų žvake, antroji – Betliejaus, trečioji – Piemenų, ketvirtoji – Angelų.
Mokiniai pasakojo kaip jie namuose gamina Advento vainiką, kokios jų šeimose tradicijos laukiant gražiausių žiemos švenčių Šventų Kalėdų, spalvino Advento vainiką ir užrašė žvakių reikšmes.
4 klasės mokiniai ir mokytojos visiems linki Advento laikotarpį skirti bendravimui su artimaisiais, susitaikymui, ramybės ir gerumo skleidimui.

Irena Šerkienė,
pradinio ugdymo mokytoja metodininkė