Jaunimui – protų mūšis „Ar pažįsti savo gimtą kraštą?“, vaikams – viktorina „Jei nežinau, tai sužinosiu“

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale spalio 16 dieną vyko lietuvių kalbos ir literatūros bei psichologijos srautinė pamoka Kintų pagrindinės mokyklos 8–10 klasių mokiniams. Jaunimas pamokos metu buvo pakviestas dalyvauti ir protų mūšyje „Ar pažįsti savo gimtą kraštą?“

Dalyviai burtų keliu susiskirstė į komandas: „Baltą“,  „Žalią“, „Geltoną“, „Melsvą“, „Raudoną“ ir „Rožinę“. Interaktyvaus žaidimo metu kiekviena komanda atsakinėjo į klausimus individualiai, naudodamasi programėle „Kahoot“. Žaidėjai pasitikrino, įtvirtino žinias, sužinojo ir naujų dalykų apie savo gimtąjį karštą. Kiekviena komanda apdovanota saldžiais prizais.

Spalio 18 dieną vaikams surengta viktorina „Jei nežinau, tai sužinosiu“, kurioje dalyvavo Kintų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės „Boružiukai“ auklėtiniai. Pirmiausia susirinkusieji apžiūrėjo bibliotekoje veikiančią fotografijos ir kūrybinių darbelių  parodą „Robotų ir savo krašto tyrinėtojai“, prie kurios rengimo prisidėjo ir patys vaikai.  Paroda parengta  įgyvendinant Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo projektą „Robotų ir savo krašto tyrinėtojai“. Parodą parengė užsiėmimų  „Jaunųjų tyrėjų ekspedicija“ dalyviai. Apžiūrėję ir atpažinę tiek savo, tiek kitų dalyvių darbus bei fotografijas  dalyviai buvo pakviesti pasižiūrėti trumpo metražo filmukų, kuriuos irgi sukūrė užsiėmimų  „Jaunųjų tyrėjų ekspedicija“ dalyviai. Vėliau vaikai pakviesti dalyvauti  viktorinoje „Jei nežinau, tai sužinosiu“. Jiems tai buvo pirmoji patirtis žaidžiant tokį žaidimą. Pirmas iššūkis – susiskirstyti į komandas, antras  –  išsirinkti kapitoną, kuris turės paspausti pultelio mygtuką pasirinkdamas atsakymą. Viktorina parengta pagal vaikų amžių.

Viktorinos dalyvius užplūdo geros nuotaikos ir emocijų pliūpsnis. Kiek džiaugsmo atsakius teisingai. Koks nustebimas ekrane pamačius  vietas, kur jie lankėsi. Tą dieną nebuvo pralaimėjusios komandos, visi išvyko su šypsena veiduose ir simboliniais prizais. Dėkojame Kintų bendruomenei, prisidėjusiai steigiant prizus.

Žaidimai vyko įgyvendinant Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo projektą „Robotų ir savo krašto tyrinėtojai“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios

bibliotekos Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Vitalija Vyšniauskienė

Skip to content