„KUR NUVEŠ MUS TRAUKINYS… JEIGU AŠ BŪČIAU SAVO GIMTOJO KRAŠTO GIDAS…”

Respublikinė priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinių klasių mokinių nuotolinė konferencija „Kur nuveš mus traukinys… Jeigu aš būčiau savo gimtojo krašto gidas…” vyko balandžio 26 dieną. Joje dalyvavo ir mūsų mokyklos PUG ugdytinė Ema Sudeikytė. Ji puikiai papasakojo apie mūsų Kintų miestelį, gamtą, paminklus, muziejų. Kvietė visus aplankyti mūsų mielą kraštą. Konferencijoje dalyvavo 90 dalyvių iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Konferencijos tikslas – bendradarbiaujant su kitomis ugdymo įstaigomis, skatinti aktyvų mokinių domėjimąsi savo gimtojo krašto lankytinomis vietomis, ugdyti pažinimo, komunikavimo ir skaitmenines kompetencijas, kūrybinio bei tiriamojo darbo įgūdžius.

Uždaviniai:
✅ skatinti domėjimąsi savo gimtojo krašto lankytinomis ir įžymiomis vietomis;
✅ stiprinti mokinių saviraiškos galimybes;
✅ sudaryti galimybę nekonkursinėje aplinkoje susipažinti su bendraamžių vykdomais kūrybiniais, tiriamaisiais darbais;
✅ plėtoti skaitmeninių technologijų panaudojimo galimybes.

Konferencijos dalyviai – respublikos priešmokyklinio ugdymo grupių ir 1–4 klasių mokiniai. Mūsų ugdytinė Ema Sudeikytė dalyvavo pačių mažiausių grupėje. Aktyviai ir drąsiai pasakojo apie savo gimtąjį miestelį. Išgirdo daug gražių pagyrimo žodžių.

Konferencijos metu buvo pristatomi pranešimai – meniniai, erdviniai ar kitos formos tiriamieji, kūrybiniai darbai, vaizdo įrašai.

Konferencijos dalyviai apdovanoti organizatorių elektroniniais padėkos raštais. Tai buvo puiki galimybė, pasisemti patirties! Sveikiname Emą Sudeikytę!

Ilona Papievienė,

priešmokyklinio ugdymo mokytoja