Netradicinė mokomoji veikla „Vaiduoklių šventė. Šiurpės“

Spalio 26 dieną Kintų pagrindinės mokyklos antros ir trečios klasės mokiniai, pasipuošę Vaiduoklių šventės personažų kostiumais, rinkosi į Kintų biblioteką, kurioje mokytojos Irena ir Vida, bibliotekininkė Vitalija vedė įvairias veiklas, susijusias su šia švente.

Mokiniai sužinojo, kad Helovyno tradicija kilo iš Amerikos, o Lietuvoje minimos Šiurpės – tai šiuolaikinis vaikų tautosakos žanras. Istorijas apie paslaptingą, žiaurią, dažnai net nemotyvuotą mirtį dažniausiai pasakoja 7-12 metų vaikai. Šiurpių istorijos dažniausiai turi netikėtą, linksmą ir laimingą pabaigą. Šiurpėms artimi ir vaikų burtai.

Mokiniams netradicinės veiklos labai patiko, bendraudami ir bendradarbiaudami mokėsi spręsti įvairius rebusus, kryžiažodžius, šifravo Šiurpėms būdingus žodžius, rinko įspūdingiausią vaiduoklį, įdomiausią raganą.

Irena Šerkienė,

pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

Vida Viršilienė,

pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

Skip to content