Patyriminė veikla „Išmok, tyrinėk, atrask“

Birželio 9-15 dienomis Kintų pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniams vyko patyriminė veikla „Išmok, tyrinėk, atrask“. Trečiokai veiklų metu susipažino su magnetu , išsiaiškino, kad magnetai būna gamtiniai ir dirbtiniai, įvairios formos, turi šiaurinį ir pietinį polius, kurie žymini N ir S raidėmis, sužinojo, kaip veikia magnetas, kurias medžiagas jis traukia, o kurių- ne.

Susipažino su kompasu ir jo veikimo principu, išsiaiškino, kad kompasas- ant ašies laisvai besisukanti magnetinė rodyklė. Jos šiaurinis polius nukreiptas į Šiaurės ašigalį. Leidus magnetui laisvai judėti, jo šiaurinis polius visada nukrypsta į šiaurę, o pietinis- į pietus. Vaikai mokėsi gamtoje ieškoti priežasties ir pasekmės ryšių, daryti išvadas.

Svarstyklėmis svėrė spalvotus pieštukus, knygas, kuprines, žiūronų pagalba stebėjo įvairiausius objektus, padidinamųjų stiklų pagalba- skruzdėlyno gyventojus.

Išbandė technologinės kūrybos scratch programą, kūrė įvairius projektus, lavino vaizduotę ir kūrybiškumą.

Veiklos buvo įdomios, naudingos ir suteikė daug malonių akimirkų.

Irena Šerkienė,
Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė