RUDENINĖ VAIKŲ PIEŠINIŲ INSTALIACIJA VALGYKLOS LANGUOSE

Visi labai laukiame žiemos, bet lapkritis irgi labai gražus! Paskutinis rudens mėnuo, kai vėjai ir lietūs nukrato paskutinius gražiai išmargintus medžių lapus. Dailės pamokų metu 5 klasės mokiniai mokėsi spalvų maišymo ir tobulino liejimo akvarele įgūdžius.

Geriausias spalvų ir atspalvių gaminimo mokytojas – rudeninė šalna ir gamta. Tiesiog prisirinkome aplink mokyklą prikritusių lapų ir pabandėme gamtos spalvas atkartoti piešdami rudeninių lapų tapybos etiudus. Labai norėjosi mokyklos bendruomenei parodyti pamokos rezultatus. Tai pamokoje su 5 kl. mokiniais sugalvojome, kad tai, ką matėme lauke, reikia kažkaip perkelti į parodą.

Per klasės langus stebėdami medžius, lentoje nupiešėme medžių kamienus. Nutapytus lapų piešinius iškirpome ir naudodami magnetukus prisagstėme lentoje. Pasitikrinus, kad visai neblogai atrodo, buvo nuspręsta projektą perkelti į mokyklos valgyklos langus.

Projektą užbaigti padėjo 9 klasės mokiniai, kurie iškarpė medžių kamienus, pridėjo dar ir savo nutapytus lapus, tuomet suklijavo kompoziciją valgyklos languose. Sukurta netradicinė mokinių tapybos darbų paroda, kurioje 100 proc. panaudoti visų vaikų sukurti piešiniai.

Ačiū visiems dalyvavusiems!

Rita Tarvydienė,