Srautinės integruotos lietuvių kalbos ir teatro pamokos: meninio skaitymo konkursas

Nijolė Sodonienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Jau nemaža metų mūsų mokykloje vyksta srautinės integruotos lietuvių kalbos ir teatro pamokos – meninio skaitymo konkursas klasėje. Jas organizuoja ir veda lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Nijolė Sodonienė ir teatro mokytoja Asta Neimantienė.
Šiemet šios pamokos buvo skirtos Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti, tad ir pasirenkamų skaityti kūrinių pagrindinė tema – Tėvynė, tėviškė, gimtojo krašto gamta ir žmogus.

7 ir 8 klasių mokiniai įsikūrė lietuvių kalbos kabinete ir atliko kelis pratimus jauduliui nuraminti – jų pamokė mokytoja Asta Neimantienė. Kiekvienas eilėraštį skaitė atmintinai Lietuvos gražios vietos fone – nuotraukas iš Mariaus Jovaišos albumo „Lietuva iš paukščio skrydžio“ parinko mokytoja Nijolė Sodonienė. Abiejų klasių skaitovai aptarė, kaip sekėsi perteikti tekstą, įsivertino ir sužinojo konkurso rezultatus. Patarimų pateikė ir septintokų mokytoja Vitalija Mišinskaitė.

9 ir 10 klasėms pamoka vyko mokyklos daugiafunkciame centre. Po pratimų, skirtų kalbos padargams išjudinti, mokiniai išraiškingai skaitė pasirinktą kūrinį. Skambėjo ne tik patriotiniai eilėraščiai. Visi sukluso išgirdę satyrą apie mūsų dabartinio gyvenimo negeroves. Mokytojos su jaunuoliais aptarė kūriniuose keliamas problemas ir išsakomas idėjas bei tai, kad ir mūsų dienomis kuriama tautosaka.

Tokios pamokos – gera proga išgirsti įvairių poetų kūrinių, atkreipti dėmesį į Tėvynės grožį, gimtosios kalbos vaizdingumą, daug ko pasimokyti iš bendraamžių ar vyresniųjų, vertinti kitų ir savo veiklą.

IMG_9138 IMG_9134 IMG_9144 IMG_9149 IMG_9153 IMG_9136 IMG_9147 IMG_9150 IMG_9142 IMG_9148

Skip to content