Svečiuose – VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai

Spalio 19 dieną į Kintų pagrindinę mokyklą pasisvečiuoti ir dalyvauti bendrose veiklose kartu su mūsų mokyklos penktokais ir šeštokais atvyko Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus 6 klasės mokiniai. Šios Vilniaus mokyklos kryptis – specializuota inžinerinio ugdymo gimnazija, orientuota į prigimtinių galių atskleidimą, individualių gebėjimų puoselėjimą ir sąmoningo piliečio ugdymą.

Veiklos buvo suskirstytos į tris dalis. Pirmoje „teorinėje“ dalyje mokiniai lankėsi Ventės rage, susipažino su inžineriniais statiniais – paukščių gaudyklėmis, muziejuje analizavo paukščių rūšis, jų spalvingumą, prisitaikymą aplinkoje bei migracijos ypatumus.

Antroje dalyje, abiejų mokyklų mokiniai, burtų keliu pasidalinę į tris grupes, dalyvavo veiklose: gamtos inžinieriai, gamtos menininkai, gamtos draugai. Mokiniai, dalyvavę gamtos inžinierių grupėje, vadovaujami technologijų mokytojo Laimondo, projektavo ateities paukščių gaudykles, diskutavo apie tvarumo, panaudojamų medžiagų galimybes. Gamtos menininkai, padedami dailės mokytojos Ritos, margindami paukščių šablonus, pritaikė Ventės rage įgytas žinias apie paukščių spalvingumą bei jų rūšis. Socialinė pedagogė Gabrielė kvietė trečios grupės mokinius pagaminti paukščių lesyklėles. Juos mokiniai kabino miške, aptardami įvairių lesyklų iš gamtinių medžiagų pagaminimo būdus.

Susitikimo pabaigoje, trečioje dalyje, mokiniai bei juos lydėję mokytojai aptarė vykusios veiklos rezultatus: ką naujo pamatė, ko išmoko ir kaip jaučiasi. Kintų mokyklos mokiniai pasikeitė su vilniškiais atminimo dovanėlėmis.

Sutarta, kad pradėta veikla bus tęsiama savo mokyklose, o tolimesnis bendravimas vyks „nuotoliu“ bei dar kartą apsilankant vieni pas kitus svečiuose. Atsisveikindami VGTU inžinerijos licėjaus mokytojai džiaugėsi, kad apsilankymas Kintuose – labai smagi ir maloni pažintis su šiuo kraštu bei patikino, kad bendradarbiaujant su Kintų mokykla gali gimti daug gerų bendrų projektų.

Jurgita Tamošiūnienė,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui