VDU studentės pedagoginė praktika Kintų mokykloje

Vytauto Didžiojo universiteto studentė Kornelija Ronkutė, studijuojanti lietuvių kalbos ir literatūros pedagogiką, 2024 m. nuo sausio 15 d. iki vasario 23 d. atliko jau antrą pedagoginę praktiką Kintų pagrindinėje mokykloje.
Skirtingai nei 2023 metais, Kornelija ne tik stebėjo praktikos vadovės Nijolės Sodonienės 8-10 klasėse pamokas, bet ir pati jas vedė, konsultavo mokinius, vertino jų atliktas užduotis ir rašinius.

Pagirtinas studentės sumanymas vesti integruotą lietuvių ir anglų kalbos pamoką netradicinėje erdvėje, kai buvo pasinaudota šalia mokyklos esančia edukacine erdve – Kintų Vydūno kultūros centru ir Vydūno muziejumi – bei jų turimomis priemonėmis: audiogidu, stendų medžiaga ir kt. Didelis dėmesys skirtas viešam kalbėjimui ir minčių raiškai analizuojant „Rūpintojėlį“, siejant su žiniomis apie Kryžių kalną. Geranoriškas dalykiškas bendradarbiavimas su mokiniais, aiškinantis gramatikos temas, sukūrė palankias sąlygas mokytis, įgyti žinių bei patirti sėkmę.

Be pamokų, studentė Kornelija dar 8 ir 10 klasės mokiniams organizavo renginį POKALBIAI RIMTOMIS TEMOMIS, kuriame buvo žiūrimas dokumentinis G. Beinoriūtės filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“, skaitoma V. Juknaitės knygos „Tariamas iš tamsos“ ištrauka ir kt. Tokį renginį organizuoti ir vesti paaugliams – rizikingas pasirinkimas, bet pagirtinas. Tinkamu būdu ir forma naudota medžiaga leido pasiekti tikslą: mąstyti apie save realiame gyvenime ir kas jame iš tiesų svarbiausia.

Ypač džiugu, kad ir antrą pedagoginę praktiką atlikti Kornelija pasirinko mūsų mokykloje, kurioje mokėsi dar prieš kelerius metus.

Nijolė Sodonienė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė