8 KLASĖS DAILĖS PAMOKA EGIPTO CIVILIZACIJOJE

Kintų pagrindinės mokyklos 8 klasės mokiniai dailės pamokose studijavo Senovės Egipto civilizacijos meno palikimą, rašto ir taikomosios dailės gaminių dekorą. Pamokose žinių įtvirtinimui atliko praktinę užduotį ir kūrė savo vardo Kartušus bei kaklo papuošalo piešinius.

Senovės Egipte naudotas raštas HIEROGLIFAI. Tai piktogramos – daugiausiai stilizuoti gyvūnų, augalų ir gėlių piešiniai – reiškiantys ištisas sąvokas ir žodžius. Egipto karalių ir karalienių vardai visada buvo įrašomi ovalo formos rėmeliuose, jie buvo vadinami KARTUŠAIS. Kartušas buvo valdovo galios simbolis, reiškiantis, kad jis valdo viską, ką aprėpia saulė.

Senovės Egipto kultūroje aukščiausių valdovų faraonų karūnų ir kaklo papuošimuose buvo naudojama daug aukso ir spalvotų brangių akmenų. Mėgstama mėlyna spalva. Įdomu tai, kad ši vėrinių rišimo ir komponavimo metodika egiptiečių sugalvota prieš 6000 metų išlikusi iki šių dienų.

Parodoje eksponuojama Kintų pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinių dailės pamokų metu sukurti kaklo vėrinio ir vardo Kartušų piešiniai, naudojant senovės egiptiečių komponavimo metodiką.

Rita Tarvydienė,

dailės mokytoja

Skip to content