Ant Skomantų piliakalnio istorijos ir lietuvių kalbos pamokos

Integruota istorijos  ir lietuvių kalbos, literatūros pamokų veikla ant Skomantų piliakalnio vyko spalio 19 dieną. Čia mes sužinojome daug faktų iš istorijos mokytojo R. Bukavicko ir juos papildėme skaitydami lietuvių k. mokytojos N. Sodonienės parinktas P. Tarasenkos romano „Pabėgimas“ ištraukas.

Mes, 7 ir 8 klasių mokiniai, važiuodami link Skomantų mokykliniu autobusiuku, pamatėme labai daug gražių rudeniškų vaizdų. Būdami ant piliakalnio ir stovėdami prie didelio skardžio, klausėme mokytojo pasakojimo apie šią ypatingą vietovę ir archeologų radinius. Paskui kopėme ten, kur kadaise stovėjo pilis, gyveno mūsų protėviai. Nuo aukštumos atsivėrė plačios aikštės vaizdas. Apėjome didžiulį ratą stebėdami, kokie aukšti ir statūs šlaitai. Dauguma mokinių nusileido  žemyn ir vėl kopė į viršūnę. Pasimankštinę ruošėmės skaityti P. Tarasenkos romano „Pabėgimas“ ištraukas. Paskui mokytojai parinko vietą ant kelio tarp medžių, kad mums nebūtų šalta. Tada klausėmės, ką skaito kiekvienas mokinys, mokytojų aiškinimo. Taip sužinojome apie Skomantų pilies valdovo Alpo gyvenimą ir kaip jis padėjo pabėgti iš kryžiuočių nelaisvės kunigaikščiui Kęstučiui. Būdami šioje aplinkoje geriau įsivaizdavome 13 amžiaus įvykius, jų priežastis ir pasekmes.

Ačiū mokytojams N. Sodonienei ir R. Bukavickui už įdomią ir naudingą pamoką tokioje vietoje. Buvom nustebinti Skomantų piliakalnio vaizdo ir kad jis yra visai netoli Kintų. Įspūdžiams dar reikia „susigulėti“, o kol kas didžiausias – kai leidomės spalvotais lapais nuklotais šlaitais žemyn ir kopėme į viršų.

Agnė Šikšniūtė ir Eimantas Zikas,

Jaunųjų žurnalistų klubas „Kas? Kur? Kada?“

Skip to content