Artimoje aplinkoje augančių medžių, krūmų ir žolių tyrimas

Balandžio 25 dieną 1 klasės mokiniams vyko integruota matematikos, pasaulio pažinimo pamoka ,,Artimoje aplinkoje augančių medžių, krūmų ir žolių tyrimas“. Pamokos metu mokiniai apžiūrėjo mokyklos teritorijoje augančius augalus, išsiaiškino, kaip jie vadinami. Tyrinėjimui pasirinko kelis medžius, krūmus, įvairių medžių lapus, pušies ir eglės kankorėžius, pušies šakelę. Aptarė augalų gyvenimo trukmę. Skaičiavo, kokių medžių daugiausia auga šalia mokyklos, matavo medžių storį, medžių lapų ilgius, atstumus nuo vieno medžio iki kito. Apžiūrėjo medžių žievę, samanas. Į klasę atsinešė keletą lapų, rastą ant žemės pušies šakelę, pušies ir eglės kankorėžių, augalą su šaknimis. Atsineštus augalus apžiūrėjo per lupą, nustatė, kuo jie panašūs ir kuo jie skiriasi. Tyrinėjo žolę su šaknimis. Mokiniai pamokoje atlikdami įvairius tyrimus naudojo priemones, gautas pagal projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.

Irena Šerkienė,

pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

Skip to content