Atvira integruota pasaulio pažinimo ir matematikos pamoka „Žuvys“

Elvyra Rimkuvienė,
pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

Balandžio 20 dieną 3 klasėje vyko atvira integruota pasaulio pažinimo ir matematikos pamoka ,,Žuvys”.

Pamokoje trečiokai dirbo integruotai ir aktyviais mokymosi metodais. Kad mokymasis būtų įdomesnis ir suprantamesnis, naudota daug vaizdinės medžiagos: įvairių rūšių žuvys, meškerės, tinklai, gaudyklės. Daugelis mokinių pirmą kartą tikrovėje pamatė ungurį, šamą, lydeką, plekšnę, perpelę ir kitas Lietuvoje gyvenančias žuvis. Drąsesnieji galėjo jas paliesti.

Mokiniai, stebėdami, tyrinėdami žuvų kūno formą, aiškinosi jų rūšis, nustatė, kuri žuvis plėšri, o kuri ne. Pamoka paįvairinta matematinėmis užduotimis – reikėjo apskaičiuoti žuvų svorį, siuvamų tinklų ilgį.

Smagu, kad mamos rado laiko atvykti į pamoką. Jos džiaugėsi įdomia, netradicine veikla, kuri skatina vaikus domėtis pamario žuvimis ir jas globoti.

v

Skip to content