Bendradarbiavimas: 6 ir 7 klasės edukacijoje „Arbatos gėrimo tradicijos Europoje ir Azijoje”

Visi šeštokai ir septintokai birželio 16 dieną dalyvavo Šilutės Hugo Šojaus muziejuje vykusioje edukacijoje „Arbatos gėrimo tradicijos Europoje ir Azijoje”.

Mokiniai, klausydamiesi informatyvaus pasakojimo ir atlikdami nurodomus veiksmus, sužinojo apie skirtingas įvairių pasaulio šalių tradicijas, mokėsi arbatos gėrimo etiketo praktiškai. Susėdę mišriose grupelėse ir pasipuošę aprangos detalėmis, vaišinosi šešių rūšių arbata ir prie jos tinkamais skanėstais. Tokiu maloniu ir neįprastu būdu praplėtė akiratį ir įtvirtino kai kurias lietuvių, rusų, anglų kalbų, geografijos, etikos žinias.

Ir mokinių, ir išvyką organizavusių mokytojų N. Sodonienės, L. Butkienės, R. Grikšo nuomone, ši edukacija itin naudinga: buvo galima ne tik daug ką sužinoti apie pasaulio tautų įvairovę, bet ir pasimokyti tai gerbti, vertinti bei tolerantiškai bendrauti.

Nijolė Sodonienė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė