Bendradarbiavimas: interviu „Kodėl gera gyventi Kintuose prie Kuršių marių?”

Kada žmogus jaučiasi gerai ar net laimingas? Kas yra Kintuose „Sanatorija sielai“ ir kokie jos šeimininkai? Į šiuos ir dar daugybę klausimų atsakymų tikėjosi 8 ir 10 klasės mokiniai, lankydamiesi Guodos ir Eriko Armalių sodyboje prie Kuršių marių birželio 14 dieną.

Prieš išvyką abi klasės kartu pažiūrėjo LTR projekto „Apkabink Lietuvą“ laidą, filmuotą Kintuose. Tai skatino pamąstyti, ko norėtų paklausti, bendraudami su G. ir E. Armaliais – verslininkais iš Vilniaus, prieš aštuonerius metus pasirinkusiais kitokį gyvenimo būdą Kintuose ir įkūrusiais „Sanatoriją sielai“.

Mokiniai, priimti sodybos kupole, buvo nustebinti šeimininkų nuoširdžiu minčių pasidalijimu, geranorišku bendravimu, kuris vyko vaišinantis žolelių arbata. Ypač visus sudomino G. ir E. Armalių grojimas gongais. Klausantis tokių mistinių garsų, susiliejančių su už kupolo skambančiu vėjo ir medžių šnabždesiu, paukščių trelėmis, laikas tiesiog sustojo arba tapo nepastebimas. Malonus ir prasmingas pokalbis bei sukurta nuotaika nekėlė abejonių, kad esame „Sanatorijoje sielai“.

Grįždami į mokyklą, susiradę užuovėją, mokiniai su mokytojomis N. Sodoniene, G. Mačiulaitiene, I. Cyrolies aptarė susitikimą trimis kalbomis: lietuvių, rusų, anglų. Džiugu, kad daug ką sužinojo ir gavo argumentuotą atsakymą, kodėl gera gyventi Kintuose, kad kilo įvairių minčių ir apie savo gyvenimą ar jo prasmę.

Nijolė Sodonienė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Skip to content