Darbai gamtai – namai paukščiams ir vabzdžiams

Kovo 20 diena – pasaulinė Žemės diena – mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, klasėje.

Mūsų mokykloje, minėdami Žemės dieną, pradinių klasių mokiniai gamino paukščiams inkilus ir namelius vabzdžiams, vyresnieji (5-10 kl.) kūrė gamtosauginį filmuką. Šių darbų rezultatus galėjome matyti kovo 28 d. bendrame susitikime. Jo metu Kintų seniūnė Sigita Kasparavičienė įteikė Šilutės savivaldybės įsteigtus prizus už inkilus, vabzdžių namus ir filmą, o Kintų girininkas Tomas Lukošius pasidalijo patarimais, kaip gaminti ir pakabinti inkilus, bei surengė trumpą konkursą apie paukščius, laimėtojus apdovanodamas saldžiais prizais.

Mokinių kartu su tėveliais pagaminti inkilai ir namai vabzdžiams buvo įkurdinti ir lauks savo gyventojų prie mokyklos, vaikų darželio ir miške.

Kintų bendruomenės, miškininkų ir mokinių bendradarbiavimas ugdo bendrystės jausmą, atlikti darbai skatina mylėti gamtą, kurti vertybines gamtosaugines nuostatas.

Ingrida Cyrolies,

biologijos mokytoja metodininkė