Žalioji pamoka 5 klasėje

Tradicinė žalioji pamoka „Pagavai – paleisk“ vyko kartu su NDRP biologinės įvairovės apsaugos skyriaus vedėju, gamtininku Robertu Kubiliumi 2024 m. kovo 27 dieną.

Pamokos tikslas – susipažinti su žuvų biologija, atsakinga žvejyba, kylančiomis grėsmėmis žuvų ištekliams ir siekiais juos išsaugoti. Penktokai sužinojo apie žuvų nerštą, pradedančių neršti dydį ir amžių bei kokio dydžio žuvis galima žvejoti. Siekiant išsaugoti populiacijas, reikalinga, kad kiekviena žuvis nors kartą per gyvenimą išnerštų. Šios žinios reikalingos ir visiems mėgstantiems žvejoti, tad mokiniai gavo užduotį supažindinti savo artimuosius su žvejybos taisyklėmis.

Pamokoje mokiniai ugdė gamtosauginį suvokimą – prisidėti prie savo krašto tvarios aplinkos puoselėjimo, pradedant nuo savęs.

Ingrida Cyrolies,

biologijos mokytoja metodininkė