Devintokams apie Vydūną ir gyvenimo kelio pasirinkimą Vydūno muziejuje

Devintokams spalio pradžioje vyko lietuvių kalbos ir literatūros pamokų ciklo „Žmogus ir tėvynė“ keli užsiėmimai Vydūno muziejuje. Juk sužinoti apie rašytoją, suprasti skelbiamą išmintį geriausia jo gyvenamojoje aplinkoje.

Sėdėdami neįprastuose suoluose, mokiniai skaitė ištraukas iš Vydūno amžininko Aleksandro Merkelio 1953 metais balandžio mėn., jau po rašytojo mirties, parašytų prisiminimų straipsnio „Iš Vydūno vaikystės ir jaunystės“. Žinias papildė muziejininkės Redos Cirtautienės pasakojimas.

Susikaupę devintokai savarankiškai atliko užduotis naudodamiesi muziejaus medžiaga – reikėjo būti pastabiems ir nemaža pajudėti, paskaityti bei apsilankyti „Vidinio tilsmo“ kambaryje.

Apie V. Storosto tapsmą Vydūnu Kintuose ir tolimesnės veiklos pasirinkimą įtaigiai paaiškino Kintų Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė, tad užduočių atsakymus buvo galima papildyti. Akiračiui plėsti pasiūlyta pažiūrėti dokumentinę apybraižą „Vydūniečių stovykla Bitėnuose 2009“.

Šios pamokos skatino pamąstyti, kuo kiekvienam svarbi gimtoji vieta, ar būtų sunku ją palikti ir apie gyvenimo kelio pasirinkimą.

Nijolė Sodonienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Skip to content