Edukacinė pamoka „Knygos istorija“

Vaidotas Vilkas,
anglų kalbos vyresnysis mokytojas

Birželio 7 dieną 7 klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Knygos istorija“ Šilutės Hugo Šojaus muziejuje. Mokinius lydėjo anglų kalbos mokytojas Vaidotas Vilkas ir rusų kalbos mokytoja Loreta Butkienė.

Muziejaus darbuotoja ne tik įdomiai papasakojo, kaip atsirado pirmasis raštas, bet ir uždavė mokiniams įvairius mąstymą provokuojančius klausimus, stengdamasi įtraukti juos į aktyvųjį mokymąsi. Mokiniai tikriausiai pirmą kartą išgirdo tokius žodžius kaip daiktraštis, mazgaraštis ar vaizdaraštis, terminą „ritininės knygos“. Jie taip pat turėjo galimybę parašyti raides ant molinės bei vaškinės lentelės. Pabaigoje mokiniai gavo puikią progą išbandyti senovinį popieriaus gaminimo metodą, kuris iš esmės liko nepakitęs ir dabar. Be to, kiekvienas galėjo atsispausdinti sau lapą senoviniu būdu. Vis dėlto, kaip ir reikėjo tikėtis, atsisakyti naujųjų technologijų ir grįžti prie senųjų nė vienas nepageidavo.

Mokiniai buvo aktyvūs ir smalsūs, nes galėjo viską, apie ką buvo kalbama, pamatyti, paliesti ir išbandyti. Pamoka jiems taip patiko, jog keletas mokinių net žadėjo atlikti namų darbus – išvirti žuvienę pagal receptą atspausdintą senuoju spausdintuvu.

DSC_2081 DSC_2083 DSC_2086 DSC_2089

Skip to content