GARSO IR FORMOS SUSITIKIMAS PARODOJE „ŠAMOTUKO ŠNABŽDESIAI“

Kintų pagrindinės mokyklos 9 ir 10 klasės mokiniai turėjo galimybę susipažinti su profesionaliosios keramikos kūrėjais. Mokiniai turėjo galimybę išvysti ir išgirsti, kaip kūryboje apjungiamos technologijos, dailė ir muzika.
Vilniaus dailės akademijos keramikos katedros magistrantės, vadovaujamos dėstytojų Neringos Akcijonaitės ir Sauliaus Jankausko, dvi savaites Kintuose kūrė keramikos formas tema „Aplinkos formos ir garsai“. Susitikime–atvirose dirbtuvėse studentės pademonstravo, kaip iš įvairaus molio lipdo formas, jose formuoja įvairias tuštumas ir ertmes, pro kurias švilpiant vėjui išgaunami įvairūs garsai. Su kai kuriais galima išgauti ir melodiją.
Studentė Elena pasakojo, kad ji domisi viso pasaulio keramikos muzikos instrumentais. Jie ir buvo pagrindinis jos kūrybinio darbo įkvėpimas. Studentė Emilija savo kūryboje pritaikė Kintų miško skirtingų ąžuolų gilių formas, kurias pavertė barškučiais. Taip pat sukūrė paukščio ir žmogaus pavidalo švilpynę, tarsi parodydama jautrias žmogaus ir gamtos sąsajas.
VšĮ „Kintai Arts“ kartu su Kintų pagrindine mokykla įgyvendina projektą ,,Kultūros skūnė”, finansuojamą EEE Grant, kurio metu kartu su Vilniaus dailės akademija vykdomos atviros dirbtuvės „Pamario gamtos interpretacijos įvairiose meno technikose“.

Rita Tarvydienė,

dailės mokytoja

Skip to content