8 KL. DAILĖS PAMOKA KERAMIKOS DIRBTUVĖSE SU CHEMIJOS ŽINIŲ PRAKTIKA

Kintų pagrindinės mokyklos 8 klasės mokiniai dalyvavo atvirose keramikos dirbtuvėse, kurias vedė Vilniaus dailės akademijos keramikos katedros dėstytoja Neringa Akcijonaitytė.

Ji supažindino su savo kūryboje naudojama natūralia dekoravimo technika, kuri seniau itin dažnai buvo naudojama puošiant ir dekoruojant įvairius prabangius porceliano gaminius. Bet ilgą laiką buvo pamiršta. Ji pademonstravo, kaip vykstant skirtingų medžiagų cheminei reakcijai, gaunamas besiskleidžiančių formų augalinis dekoras.

Mokiniams buvo paruoštos formos ir plokštelės iš molio ant kurių moksleiviai galėjo išbandyti dekoravimo techniką. Įdomiausia, kad dekoravime naudojamos tik natūralios buityje bei dažnoje virtuvėje naudojamos medžiagos: citrinos rūgštis, vynas, actas, sojos padažas. Tai yra medžiagos, kurios savyje turi natūralios rūgšties. Jas lašinant ant iš molio masės pagaminto angobo, rūgštis skleidžiasi įvairiomis formomis, primenančiomis augalus, gyvūnus ir kitokius fantastinius motyvus. Esame labai dėkingi dėstytojai Neringai už įdomią ir naudingą pamoką.

VšĮ „Kintai Arts“ kartu su Kintų pagrindine mokykla įgyvendina projektą ,,Kultūros skūnė”, finansuojamą EEE Grant, kurio metu kartu su Vilniaus dailės akademija vykdomos atviros dirbtuvės „Pamario gamtos interpretacijos įvairiose meno technikose“.

Rita Tarvydienė,

dailės mokytoja