IMPROVIZUOTOS GRAFIKOS DIRBTUVĖS SU VDA STUDENTAIS

VšĮ „Kintai Arts“ kartu su Kintų pagrindine mokykla įgyvendina projektą ,,Kultūros skūnė”, finansuojamą EEE Grant, kurio metu kartu su Vilniaus dailės akademija vykdomos atviros grafikos/tapybos dirbtuvės „Pamario gamtos interpretacijos įvairiose meno technikose“.

2023 m. rugsėjo 12 d. Kintų pagrindinės mokyklos 9 klasės mokiniai dalyvavo tokiose dirbtuvėse, kurioms vadovavo dailininkas, tapytojas ir VDA dėstytojas Simonas Kuliešis bei grafikos katedros studentai. Jie organizavo smagią pamoką apie grafikos technikas. Mokiniai susipažino ir išbandė grafikos monotipijos techniką, išmoko kaip užrašoma kūrinio metrika. Turėjo galimybę išbandyti įrankius ir priemones monotipijos atspaudams atlikti. Po pokalbio apie technologinius grafikos principus mokiniai ir studentai susiskirstė į grupeles ir išėjo ieškoti atspaudų Kintų miestelio erdvėse.

Mokiniai išmoko pamatyti, kaip dailininkai įvairiose, net ir labai apleistose vietose, suranda idėjų meno kūrinio sukūrimui, kaip pamatyti įvairias faktūras tiek gamtoje, tiek žmogaus sukurtoje aplinkoje.

Labai dėkojame dėstytojui Simonui Kuliešiui ir VDA studentams už labai įspūdingą pamoką ir patirtus įspūdžius!

Rita Tarvydienė,

dailės mokytoja

Skip to content