Inkilų kėlimo šventė paukščių „sostinėje“ Ventėje

2024 m. kovo 15 d. Kintų pagrindinės mokyklos šeštokai buvo pakviesti dalyvauti tradicinėje, miškininkų daugiau kaip šimtmetį kasmet organizuojamoje, inkilų kėlimo šventėje.

Ventės rage kintiškiai kartu su miškininkais ir vietos gyventojais, mokiniais iš Švėkšnos, Vainuto gimnazijų bei Pamario progimnazijos iškėlė 60 inkilų, kuriuose apsigyvens varnėnai, zylės, margasparnės musinukės, raudonuodegės, bukučiai.

Šventės metu žiniomis apie inkilus dalijosi Tauragės regioninio padalinio vadovas Bronislovas Ambrozas, o Ventės rago ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys dėmesį prikaustė savo pasakojimais apie paukščius ir pademonstravo žiedavimo procesą. Miškininkai pasakojo apie inkilų kėlimo svarbą uoksiniams paukščiams, šių namelių gamybos subtilybes.

Pasirinktoje vietoje buvo įrengta ir išskirtinė, vienintelė VMU (Valstybinės miškų urėdijos) stilistika papuošta lesyklėlė. Ji džiugins ne tik Ventės rage apsilankančius sparnuočius, bet ir šio krašto lankytojus.

Šeštokai kartu su Kintų girininku Tomu Lukošiumi ir VMU Šilutės regioninio padalinio vadovu Romu Geču pakabino 14 inkilų. Atlikę prasmingą darbą, kartu su visais šventės dalyviais vaišinosi lauko virtuvėje virta koše ir arbata.

Mokiniai šiame renginyje praplėtė savo žinias apie paukščius, inkilų gamybą, ugdė savo gamtosauginį suvokimą.

Ingrida Cyrolies,

biologijos mokytoja metodininkė