INTEGRUOTA DAILĖS IR BIOLOGIJOS PAMOKA „PAUKŠTIS. FORMA IR MASKUOJANTI SPALVA“

2023-09-21 d. Kintų pagrindinės mokyklos 7 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje dailės ir biologijos pamokoje, Kintų pamaryje. Ten vyko susitikimas su Nemuno deltos paukščių gidu Borisu Belcev ir iš Škotijos atvykusiu paukščių dailininku Darenu. Paukščių stebėtojai papasakojo mokiniams apie paukščių migracijos laiką, kaip jie migruoja, kokios paukščių rūšys dabar labiausiai stebimos. Dailininkas Darenas pasakojo vaikams, kad paukščius piešia jau nuo vaikystės ir parodė, kaip jis tai daro – nenaudodamas pieštuko. Piešia iškart teptuku ir naudoja tik šešias spalvas, jas tarpusavyje maišydamas. Paukštį stebi per žiūroną. Reikia daryti greitai, kol jis stovi, o dažnai reikia baigti piešti jį skrendantį.

Pamoka skirta paukščių formos ir biologijos pažinimui bei maskuojančių arba niveliuojančių atspalvių stebėjimui ir pažinimui. Mūsų Lietuvos paukščių plunksnos gamtoje pritaikytos pasislėpti, todėl dažnai yra rudų ir pilkai margų atspalvių. Darenas parodė savo piešinius ir pasiūlė moksleiviams piešti akvarele. Mokiniai įsitraukė į akvarelės liejimą ir pilkų atspalvių maišymo kūrybą. Dailininkas pakvietė moksleivius ateiti į parodą, kurią pristatys menininkų rezidencijoje Kintuose.

VšĮ „Kintai Arts“ kartu su Kintų pagrindine mokykla įgyvendina projektą ,,Kultūros skūnė”, finansuojamą EEE Grant, kurio metu kartu su Vilniaus dailės akademija vykdomos atviros dirbtuvės „Pamario gamtos interpretacijos įvairiose meno technikose“.

Rita Tarvydienė,

dailės mokytoja

Ingrida Cyrolies,

biologijos mokytoja

Skip to content