INTEGRUOTA DAILĖS IR TECHNOLOGIJŲ PAMOKA KERAMIKOS DIRBTUVĖSE

2023-09-21 Kintų pagrindinės mokyklos 6 klasės mokiniai dailės ir technologijų pamokas praleido tikrose keramikos dirbtuvėse, kurias vedė Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, keramikas Saulius Jankauskas. Mokiniai susipažino su molio technologine struktūra, kad jis būna raudonas, gelsvas, baltas ir nuo ko tai priklauso. Praktinės užduoties metu mokiniai mokėsi iš molio suformuoti rutulį, kaip jį sušildyti ir kaip molio struktūra pasikeičia jį džiovinant, kaip molis trūkinėja. Ir čia pat dailininkas parodė, kaip jis savo kūryboje naudoja įvairius molio įtrūkimus, kaip netikėtą dekorą. Ir pasiūlė vaikams nusilipdyti puodelį, kuris iš vidaus bus lygus, o iš išorės bus tarsi sutrūkinėjusi medžio žievė.
Vėliau dailininkas parodė, kaip prie indelio galima klijuoti rankenėles, molio virvelės pagalba užauginti aukštesnes sieneles.

Visiems vaikams pavyko nusilipdyti po gaminuką, deja juos reikėjo palikti, bet dar reikės sugrįžti į dirbtuves ir pažiūrėti kaip jie džiūsta, pakoreguoti, patobulinti. Ir, žinoma, laukti, kol jie išdegs ir bus glazūruojami.

VšĮ „Kintai Arts“ kartu su Kintų pagrindine mokykla įgyvendina projektą ,,Kultūros skūnė”, finansuojamą EEE Grant, kurio metu kartu su Vilniaus dailės akademija vykdomos atviros dirbtuvės „Pamario gamtos interpretacijos įvairiose meno technikose“.

Rita Tarvydienė,

dailės mokytoja