Integruota teatro ir lietuvių kalbos pamoka – kvietimas pažinti pasaulį ir save

Nijolė Sodonienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Integruota teatro ir lietuvių kalbos pamoka „Antikos ir Renesanso jungtis Just. Marcinkevičiaus poemoje „Heroika arba Prometėjo pasmerkimas” vyko spalio 15 dieną Šilutės pirmosios gimnazijos KINTŲ skyriaus 3e klasėje. Pamoką vedė  Asta Neimantienė, teatro vyresnioji mokytoja, ir Nijolė Sodonienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė.

Mokiniai, apsirengę improvizuotu pagrindiniu antikos laikų graikų drabužiu-chitonu, skaitė  rolėmis Just. Marcinkevičiaus poemos „Heroika arba Prometėjo pasmerkimas” ištraukas. Kiekvienas stengėsi perteikti veikėjo charakterį, jo požiūrį į maištingą, drąsų, tvirtą, nepripažįstantį kompromisų Prometėją.

Ir antikos laikų Aischilo dramoje „Prikaltasis Prometėjas”, ir Renesanso laikotarpio kūriniuose, ir mūsų laikų rašytojo Just. Marcinkevičiaus poemoje „Heroika arba Prometėjo pasmerkimas” svarbiausia yra mąstantis, svarstantis žmogus. Kūriniai skatina pažinti pasaulį ir save, įvertinti žmonių silpnumą bei kviečia kovoti su savo vergiškumu. Apie tai mokiniai svarstė atlikdami užduotis grupėse.

Džiugu, kad klasės vadovas Ramūnas Grikšas irgi aktyviai dalyvavo pamokoje (skaitė už neatvykusį auklėtinį, dirbo grupėje) ir kad pasiruošimo nė vienam neišblaškė tądien pertraukų metu vykusios 3e klasės „krikštynos“.

Skip to content