Integruotos pamokos ,,Velykų papročiai ir tradicijos“, „Margučių raštai“

Kovo 21 dieną Kintų bibliotekoje 2-3 klasių mokiniams vyko integruota lietuvių kalbos ir pasaulio pažinimo pamoka ,,Velykų papročiai ir tradicijos“, o kovo 28 dieną – integruota lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų pamoka „Margučių raštai“.

Pamokų metu mokiniai išsiaiškino šv. Velykų prasmę, papročius, simbolius, sužinojo, kad Velykų papročiai formavosi nuo seniausių laikų, o margučių raštai ir formos turėjo maginę bei simbolinę prasmę.

Raudona spalva reiškė gyvybę, šviesą bei šilumą, žalia spalva simbolizavo pavasario augaliją, mėlyna – žydrą dangų, nešantį palaimą visiems augalams, geltona bei rusva – pribrendusius javus.

Išsiaiškino, kad margučių raštai sudaromi iš buvusių tolimoje praeityje prasmingų geometrinių ženklų ir simbolių, išmoko lietuvių tradicinių kiaušinių marginimo raštų.

Pamokose buvo dirbama integruotai, gilinamos įvairių dalykų žinios bei įgūdžiai, naudojamas grupinis, individualus, kūrybinis darbas, diskusija, žaidimai.

Irena Šerkienė, Vida Viršilienė,

pradinio ugdymo mokytojos metodininkės