Interviu medienos perdirbimo įmonėje „Kuršmedis“

Praktinių studijų savaitės metu 2021 m. spalio 8 d. 9-10 klasių mokiniams vyko integruota lietuvių kalbos ir UK bei ekonomikos veikla: susitikimas su verslininku Romu Valiukevičiumi jo darbo vietoje – medienos perdirbimo įmonėje „Kuršmedis“. Šią veiklą organizavo mokytojos Nijolė Sodonienė ir Ingrida Cyrolies.

Susitikimo tikslas – interviu su verslininku jo darbo vietoje, siekiant sužinoti jo sėkmingos karjeros kelią ir pasidomėti profesijomis, susijusiomis su medžio perdirbimu.

Mokiniai sužinojo, kad Romas Valiukevičius, buvęs Kintų mokyklos mokinys, jau paauglystėje domėjosi staliaus darbais ir dažnai stebėdavo juos atliekamus, pats meistraudavo, o baigęs mokyklą siekė mokytis šios profesijos. Verslininkas patikino, kad dirbant medienos perdirbimo darbus reikalingos fizikos, matematikos, informatikos žinios, net pateikė pavyzdį, kaip pritaikoma Pitagoro teorema. Devintokai ir dešimtokai galėjo pasimokyti, kaip atpažinti atskiras pjautos medienos rūšis pagal raštą, pamatyti įrengimus, skirtus įvairiems medienos gaminiams gaminti.

Mokiniai liko sužavėti nuoširdžiai pasakojančiu ir atsakančiu į klausimus verslininku Romu Valiukevičiumi ir nustebinti, kad Kintuose egzistuoja tokia aukštos kvalifikacijos įmonė.

Ingrida Cyrolies,

ugdymo karjerai koordinatorė

Skip to content