Kintų pagrindinės mokyklos ir Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus mokinių netradicinės pamokos apie Vydūną Kintų Vydūno kultūros centre

Baigiantis Vydūno metams Vydūno kultūros centro palėpėje lapkričio 12 d. Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus gimnazistams pristatyta paroda ,,VYDŪNAS. GYVENIMAS, MIRTIS IR KAS TOLIAU…”, skirta mąstytojo, mokytojo, rašytojo 150-osioms gimimo metinėms.  Fotografijos parodos  sumanytojas – fotomenininkas Virgilijus Jankauskas, ieškantis šiandienos ir praėjusio gyvenimo santykio,  parodoje vizualia kalba per savo prizmę perteikia savo požiūrį į Vydūną, jo gyvenimą. Parodos kuratorė Alė Jankauskienė išsamiai papasakojo kiekvienos fotografijos sukūrimo istoriją, kuriose  nufotografuotos vietos, tiesiogiai susijusios su Vydūno gyvenimu. Dauguma šių vietovių yra Mažojoje Lietuvoje. Deja, ne visur išlikę namai, nebelikę kaimų. ,,Todėl atkurti autentiškumui panaudotos istorinės nuotraukos iš muziejų archyvų. Autoriaus tikslas – priartinti Vydūno gyvenimą, jo filosofiją, žinojimą apie įstabią asmenybę prie žmonių, ypač jaunimo”, rašoma parodos anotacijoje. Paroda parengta 2017 m., pasitinkant filosofo, rašytojo jubiliejų.

Lapkričio 13 d. fotografijos parodos ,,VYDŪNAS. GYVENIMAS, MIRTIS IR KAS TOLIAU…” fone lietuvių k. mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė jau vedė pamoką 9 klasės mokiniams. Mokytoja, pati stebėjusi parodos pristatymą ir bendravusi su parodos kuratore Ale Jankauskiene, mokiniams tikrai turėjo ką pasakyti. Apžiūrėję darbus, 9-tokai atliko mokytojos paruoštas užduotis.

 Asta Neimantienė

 Kintų Vydūno kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė

parodos_pristatymas4Parodos_pristatymas2

9-tokai29-tokai1Parodos_pristatymas1Parodos_pristatymas39-tokai39-tokai4

Skip to content