Lietuvių kalbos dienos Kintuose: srautinė pamoka-protų mūšis „Kalbos riteriai“

Vaida Nausėdaitė,
Šilutės r. sav. F. Bajoraičio VB
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Seimas 2017-uosius paskelbė Lietuvių kalbos kultūros metais. Tuo siekiama atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos išskirtinumą ir originalumą, svarbą, kaip kultūros paveldo, visuomenei. Valstybinė lietuvių kalbos komisija įstaigose, visuomeninėse organizacijose, lietuvių bendruomenėse užsienyje nuo 2017 m. vasario 16 d. iki kovo 11 d. kviečia jau antrą kartą rengti lietuvių kalbos dienas, kurių tikslas – didinti kalbos prestižą, stiprinti mokymosi motyvaciją.

Kintų pagrindinė mokykla ir Kintų biblioteka vasario 22 d. pakvietė 6-10 klasių mokinius į srautinę lietuvių kalbos pamoką, kurios metu vyko protų mūšis „Kalbos riteriai“. Mišrių komandų pavadinimai „Laisvė“, „Vienybė“, „Garbė“, „Meilė“ ir „Tauta“ simbolizavo tai, už ką kovodavo riteriai.

Užduotis šiam protų mūšiui parengė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė.
Mokiniai varžėsi penkiuose turuose: „Lietuvių kalbos raidynas“, „Lietuvių kalbos gramatika“, „Lietuvių kalbos rašyba, skyryba“, „Kalbos kultūra“ ir „Kalbotyra“. Kadangi pamokos tikslas – pasimokyti, sužinoti, todėl atsakius į kiekvienos užduoties klausimą, iškart buvo aptariama, kuris atsakymas teisingas ir kodėl.

Užduotys nebuvo lengvos – tai parodė komandų atsakymai. 1-ąją vietą laimėjo komanda „Laisvė“, surinkusi 10 taškų iš 20 galimų. Antrąją ir trečiąją vietas pelnė komandos „Garbė“ ir „Meilė“, surinkusios po 9 taškus, tik komandos „Garbė“ atsakymų laikas buvo trumpesnis, tad jai atiteko 2-oji vieta. Pagrindiniai prizai laimėtojams buvo pažymiai, dalyviams – kaupiamieji balai. O svarbiausia, kad visi 6-10 klasių mokiniai nebuvo abejingi: kuris atsakymas teisingas, svarstė ne tik komandos, bet ir jų sirgaliai.

Šios netradicinės pamokos metu mokiniai mokėsi ne tik lietuvių kalbos, bet ir komandinio darbo, savitarpio pagalbos ir bendradarbiavimo. Juk ne veltui sakoma: „Kalba kelią rodo“.

01_pamokos_pradzia
Lietuvių kalbos protų mūšį „Kalbos riteriai“ veda bibliotekininkė Vaida.
02_protu_musis_Kalbos_riteriai
Srautinė 6-10 klasių lietuvių kalbos pamoka-protų mūšis „Kalbos riteriai“.
Skip to content