Lietuvių kalbos pamokoje – spektaklis „Švytis“

Rasa Ablingytė,
9 klasė

Prieš savaitę vykusių neįprastų lietuvių kalbos pamokų įspūdžiai dar neišblėso: kiekvieną 8-10  klasių ir 3 e gimnazijos klasės mokinį savitai paveikė Šilutės kamerinio dramos teatro monospektaklis „Švytis“, sukurtas Vytauto Mačernio kūrybos motyvais.

Mums, mokiniams, buvo neįprasta, kad spektaklis vyksta kabinete ir aktorius matome iš labai arti. Pamokos pradžioje aktorė Alma Rimkevičiūtė pasakojo apie savitą Vytauto Mačernio asmenybę. Atrodė, kad vyks įprasta srautinė dviejų klasių pamoka. Bet po 10 minučių prasidėjo tai, kas sudomino kiekvieną. Visų pirma, aktorius Vytautas Bartuška leido mistinę muziką, kuri ir viso spektaklio metu tiesiog susiliejo su tekstu, kurį girdėjome. Antra, kaustė dėmesį ir stebino aktoriaus Vyganto Paldausko vaidinimas ir persikūnijimas į įvairius personažus. Gal ir ne viską supratome iš spektaklio dalių „Aš atnešiau jums saulės patekėjimą“ ir „Ramybės bankas“, bet tai, ką išgirdome, skatina apie daug ką pamąstyti.

Esame dėkingi mūsų lietuvių kalbos mokytojai Nijolei Sodonienei už tai, kad ji pakvietė Šilutės kamerinio dramos teatro aktorius į pamoką, o aktoriams – kad jie parengė tokią programą.

Skip to content