„Makaronų tiltai“ varžytuvės

Kovo 18 d. Kintų pagrindinės mokyklos Daugiafunkciame centre vyko „Makaronų tiltai“ varžytuvės, kuriose dalyvavo 5-10 klasių mokiniai.

Varžytuvės „Makaronų tiltai“ – tai inžinerijos ir kūrybiškumo išbandymas, kurio metu dalyviai kviečiami konstruoti tiltus iš, atrodo, neįprastos statybinės medžiagos – makaronų. Tačiau už šio žaismingo pavadinimo slypi rimtas mokslinis ir technologinis iššūkis: pasitelkus matematikos, fizikos ir technologijų žinias, per gan trumpą laiko tarpą reikia sukurti kuo tvirtesnę ir estetiškesnę konstrukciją, galinčią išlaikyti kuo didesnį svorį.

Tikimės, kad šios varžytuvės „Makaronų tiltai“ taps ne tik gražia tradicija, bet ir pavyzdžiu, kaip mokslas gali būti integruojamas į įdomias ir prasmingas veiklas, kurios skatins jaunus žmones domėtis mokslu, technologijomis, inžinerija ir matematika.

Danutė Tarozienė,

gamtos eksperimentų, inžinerijos būrelio mokytoja

Laimondas Taroza,

technologijų mokytojas