Modernių informacinių technologijų taikymas priešmokykliniame ugdyme

Priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniams gebėti kūrybiškai taikyti informacines technologijas ir kurti skaitmeninį turinį yra svarbu, kaip ir gebėti skaityti, rašyti ir skaičiuoti. Kovo mėnesį ,,Boružiukų” grupės vaikai aktyviai naudojo kompiuterius, edukacines bitutes-robotus ,,Bee-bot” savo veiklose.

Bibliotekoje integruotos veiklos metu mokiniai atliko skaitymo ir garsinės analizės užduotis ,,Worldwall” programoje, mokėsi naudotis technologijomis. Kitos veiklos metu Dovydo mama
papasakojo apie bitutes-robotus, supažindino su jų veikimo principu. Mokiniai naudodami edukacinius robotus mokėsi iššifravimo, programavimo pradmenų ir problemų sprendimo. Dalį veikloje naudojamų kilimėlių vaikai pasigamino patys.

Tokios veiklos padeda įgyti elementaraus informacinių technologijų išmanymo ir kritiško vartojimo pradmenis, kurti, tyrinėti, aktyviai pažinti ir spręsti problemas kartu su bendraamžiais, integraliai ugdytis informacinius gebėjimus naudojant visas kitas kompetencijas.

Sonata Rangienė,

priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Skip to content