MOKYKLOS LANGUOSE – KALĖDINĖ NUOTAIKA IR VILTIS

Tradiciškai gruodžio pirmosiomis dienomis Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenėje didis sujudimas – mokykla dabinama kalėdinės nuotaikos papuošimais. Mokytojų padėjėjos, vyresnių klasių mokiniai ir aptarnaujantis personalas pasirūpino, kad nė vienas II aukšto langas neliktų be dekoracijų.

Dailės ir technologijų pamokų metu 7, 9 ir 10 klasės mokiniai, kai kurie, net aukodami laisvą laiką po pamokų, išties paplušėjo karpydami mokyklos langų dekoracijas. Lyg ir paprasta kompozicija: besisukanti ratu ritminė kompozicija, kurią vadiname snaige, kai kuriems buvo iššūkis. Gal dėl to, kad ją reikėjo karpyti iš A1 formato. Kaip sulankstyti popieriaus lapą ir iškarpyti, kad segmentai neatsiskirtų ir taptų vientisi. Teko praktikuotis ir mokytis! Iš to gavosi didelio formato snaigė, kuri perskilusi pusiau, padabino mokyklos antro aukšto didžiuosius langus.

Dešimtokų kruopščiai bei kantriai piešti ir karpyti kabantys kalėdiniai žaisliukai, tarsi varvekliai, nutyso snaigės spinduliais ir neleido jai nuskristi. Dovanų dėžutės su netyčia palikta nykštuko ar elfo kepure simbolizuoja viltį, kad ateinantys Naujieji metai atneš taip laukiamą taiką, sveiką protą ir gebėjimą žmonėms pasaulyje konkuruoti mene, moksle ir sporte. Juk tiek daug gražių dalykų savyje turime.

Rita Tarvydienė,

dailės mokytoja

Skip to content