Netradicinė anglų k. pamoka „Vertimo praktika naudojantis internetiniais žodynais“

Vaidotas Vilkas,
anglų kalbos mokytojas

Gruodžio 8 d. 10 kl. mokiniai mokėsi anglų kalbos netradicinėje aplinkoje – Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro bibliotekoje. Moksleiviams reikėjo išversti pakankamai sudėtingą tekstą apie pasiruošimą Rio de Žaneiro olimpiadai iš anglų į lietuvių kalbą.

Mokiniai naudojosi internetiniais žodynais bei teksto vertimo programomis: www.anglu-lietuviu.xb.lt, www.tekstovertimas.lt, www.vertimas.vdu.lt. Dalis moksleivių tekstą vertė naudodamiesi internetiniu žodynu ir stengėsi iš karto formuluoti taisyklingus lietuviškus sakinius. Kiti naudojosi teksto vertimo programomis, tačiau vėliau jų laukė kur kas daugiau darbo redaguojant tekstą. Buvo ir tokių, kurie nusifotografavę tekstą išmaniuoju telefonu ir pasinaudoję atitinkama programa, iškart gavo taip norimą vertimą. Kuris šių būdų labiausiai pasiteisino, matysis peržvelgus ir įvertinus moksleivių darbus.

20161208_120555 dgf-biblioteka-017 dgf-biblioteka-014 20161208_121436

Skip to content