Netradicinė veikla ,,Kas miške, o kas tvartelyje?“

Balandžio 18 dieną mišrios priešmokyklinio ugdymo grupės „Boružiukai” mokiniai dalyvavo netradicinėje integruotoje veikloje ,,Kas miške, o kas tvartelyje?”, kurią vedė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Sonata Rangienė ir logopedė Elvyra Rimkuvienė bei mokytojų padėjėjos Ilona Venckienė ir Inga Žukauskienė.

Veiklos tikslas – plėsti vaikų žinias apie naminius gyvulius ir laukinius žvėris, ugdyti meilę gyvūnams, plėtoti ir turtinti mokinių žodyną. Veikla prasidėjo vaizdo įrašo ,,Naminiai gyvūnai“ peržiūra, kurios metu buvo pasakojama apie naminius gyvulius ir jų naudą žmogui, išsiaiškino kuo skiriasi laukiniai žvėrys nuo naminių gyvulių. Mokiniai noriai pasakojo apie tai, kokius augintinius laiko savo namuose ir kaip jais rūpinasi.

Po diskusijų vaikai buvo suskirstyti į keturias grupes, kuriose atliko įvairias užduotis. Mokiniai skaitė pateiktus žodžius ir susipažino su gyvūnų ,,šeimos“ pavadinimais, tokiu būdu buvo plėtojamas žodynas ir jaunieji tyrinėtojai sužinojo kaip vadinasi gyvulių ,,mamos“, ,,tėčiai“ ir jų ,,vaikai“. Kitose užduotyse vaikams teko ieškoti laukinių gyvūnų gyvenamojo būsto, skaityti žodžius ir nustatyti, koks garsas praleistas bei nustatyti garso vietą žodyje. Naudojant internetinę platformą „Wordwall“ atliko užduotis kompiuteriais ir rūšiavo gyvūnus pagal gyvenamą vietą: ,,Kas miške, kas tvartelyje, o kas namuose gyvena?”

Veiklos metu buvo ugdomos asmeninė, komunikavimo, pažinimo kompetencijos bei lavinamas loginis mąstymas, dėmesys, tobulinami skaitymo įgūdžiai ir ugdomas skaitmeninis raštingumas.

Elvyra Rimkuvienė,

specialioji pedagogė, logopedė,