PAVASARIS – DAILĖS PAMOKA GAMTOJE

Kintų pagrindinė mokykla skatina pamokų organizavimą netradicinėse erdvėse. Pavasaris įsibėgėjo ir šiltėjantis oras vilioja visus į gamtos erdves. Siekiant ugdyti vaikų gebėjimą kūrybingai mąstyti, 6 klasės mokiniai dailės pamokos metu atliko šrifto kūrimo užduotį mokyklos kiemo erdvėse.

Mokiniai turėjo sukurti žodį, panaudojant įvairias aplinkos ir gamtines medžiagas ir žodžio prasmė turėjo atspindėti medžiagą, su kuria kuriamas žodis. Tam, kad pavyktų rasti kuo įvairesnių gamtos medžiagų, užduočiai atlikti pasirinkta vieta šalia miško. Atliekant užduotį reikėjo ne tik kūrybinio mąstymo, bet ir lietuvių kalbos žinių. Nes kai kurie mokiniai susimąstė, kaip teisingai užrašyti vieną ar kitą su gamtos medžiaga susijusį žodį. Atsitiko ir taip, kad įsivėlė klaida, reikėjo keisti visą dedamo žodžio kompoziciją. Klasėje vyko atliktų darbų analizavimas, svarstyta kokiomis progomis, kokiuose renginiuose ir kokiose reklaminėse vietose galima pritaikyti iš gamtos priemonių sukurtus žodžius.

Rita Tarvydienė,

dailės mokytoja

Skip to content