Pamokos kitaip: integruota srautinė lietuvių kalbos ir teatro pamoka ,,Antikos, Renesanso ir dabarties jungtis Just. Marcinkevičiaus poemoje ,,Heroika arba Prometėjo pasmerkimas”

Integruota srautinė teatro ir lietuvių kalbos pamoka „Antikos, Renesanso ir dabarties jungtis Just. Marcinkevičiaus poemoje „Heroika arba Prometėjo pasmerkimas”  Kintų pagrindinės mokyklos 9-10 ir  Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus 3 d, 4 d klasių mokiniams  vyko spalio 18 dieną Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro salėje.  Pamoką vedė  lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė ir teatro vyresnioji mokytoja Asta Neimantienė.  Gimnazistai, apsirengę improvizuotu antikos laikų kostiumu-chitonu, vaidmenimis skaitė Just. Marcinkevičiaus poemos „Heroika arba Prometėjo pasmerkimas” ištraukas. Kiekvienas stengėsi parteikti veikėjo charakterį, jo siekius, santykį su Olimpo vyriausiuoju dievu Dzeusu, požiūrį į maištingąjį Prometėją. Mokiniai, atlikdami užduotis, aiškindamiesi, kas yra Prometėjo žmonėms dovanota ugnis, ką šiandien reiškia Prometėjo vardas, kokį žmogų vadiname filantropu, suprato, kad visų laikų kūriniuose vaizduojamas Prometėjas kviečia kovoti su savivale, nuolankumu, vergiškumu. Tokie kūriniai skatina pažinti save, labiau suprasti pasaulį ir amžinąsias vertybes.   

Foto Nijolės Sodonienės ir Eglės Kelpšienės.

Kintų pagrindinės mokyklos ir Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus

teatro vyresnioji mokytoja Asta Neimantienė

Skip to content